Idealna oprawa kamieni w pierścionkach zaręczynowych
A więc stało się ! Decyzja podjęta - chcesz poprosić swoją kobietę o rękę... Wybierając pierścionek dla swojej ukochanej ważny jest fason. Musisz wiedzieć jaki styl biżuterii preferuje kobieta, aby trafić w jej gust. Pomożemy Ci podjąć odpowiednią decyzję!
Najbezpieczniejszym wyborem jest klasyczny pierścionek zaręczynowy z centralnie umiejscowionym brylantem. Jeżeli kobieta lubi delikatną i drobną biżuterię, najlepiej postawić na model w oprawie szatonowej. Brylant w tym fasonie pięknie załamuje światło, co wpływa na jego wyjątkowy blask. Jeśli natomiast chcemy postawić na coś bardziej nietypowego i odważnego, może to być fason z jednym kamieniem i nowoczesną szyną bądź z wieloma ciekawie ułożonymi kamieniami. Dla kobiety, która lubi większą i bardziej ozdobną biżuterią, można kupić pierścionek z kolorowymi kamieniami szlachetnymi w otoczeniu brylantów.
Chcecie poznać najbardziej znane oprawy? Proszę bardzo!
- Oprawa szatonowa (pot. „w łapkach”)
To najbardziej tradycyjna i ponadczasowa oprawa. To zakucie kamienia w 4,6 lub 8 łapek. Dobrze osadzony kamień w gnieździe nie powinien się ruszać, a łapki nie powinny haczyć ubrań.
Zaleta: takiej oprawy jest optyczne powiększenie kamienia. Światło pada na kamień z różnych stron i go rozświetla. Dzięki temu kamień świeci pełnym blaskiem.
Wada: z reguły łapka wystaje ponad obręcz pierścionka i należy uważać, aby nim nie zahaczyć. - Oprawa kanałowa
Metoda stosowana przy oprawie kilku kamieni, które ułożone są w rzędzie w wyciętym kanale (zarówno w pierścionkach jak i obrączkach). W oprawie kanałowej kamienie zaciskane są od góry.
Zaleta: duża ilość światła dostaje się z 2 przeciwległych stron, dzięki czemu wydobywa blask kamieni. Kamienie nie wypadają i są gładkie w dotyku. W taka oprawę są oprawiane także kamienie szlachetne.
Wada: W szczelinie może bardziej się gromadzić brud. - Oprawa na okrągło
Ten sposób oprawy polega na zakuciu kamienia na całym obwodzie w kołnierzyk. Powstaje w ten sposób powierzchnia równa i gładka.
Zaleta: Bardzo stabilna oprawa kamienia.
Wada: jeśli z przyczyn ukruszenia się kamienia lub wytarcia się oprawy kamień wypadnie to zazwyczaj ponowne oprawienie z reguły wiąże się z nawierceniem większego otworu i oprawą większego kamienia. - Oprawa micro pave
Oprawę stosuje się aby stworzyć jednorodną powierzchnię wysadzaną kamieniami. Wszystkie kamienie ( zazwyczaj w bardzo dużej ilości) oprawione są na jednakowym poziomie. Dzięki temu refleksy światła nakładają się na siebie i wyrób lśni efektownym blaskiem.
Zaleta: idealne wydobycie blasku
Wada: Źle oprawione kamienie pozostawiają szparki między kamieniami, co ułatwia wypadnięcie kamieni. - Oprawa w korny (pot. „kuleczki”)
Jeśli oprawiamy kamień na powierzchni to można oprawić go w korny, czyli zaciskają go z góry kuleczki.
Zaleta: Oprawa prezentuje się bardzo elegancko i nowocześnie.
Wada: Jeśli korny jest na bardziej otwartej części materiału może ulegać powolnemu ścieraniu – trzeba sprawdzać w jakiej są kondycji.
Nadal zastanawiasz się jaki pierścionek będzie idealny ?
Jesteśmy pewni, że to ten, który TY podarujesz swojej wybrance! Idź za głosem serca...