Oprawa kamieni w pierścionkach zaręczynowych

16 października 2018

A więc stało się ! Decyzja podjęta - chcesz poprosić swoją kobietę o rękę...Wybierając pierścionek dla swojej ukochanej ważny jest fason. Musisz wiedzieć jaki styl biżuterii preferuje kobieta, aby trafić w jej gust. Pomożemy Ci podjąć odpowiednią decyzję!

Najbezpieczniejszym wyborem jest klasyczny pierścionek zaręczynowy z centralnie umiejscowionym brylantem. Jeżeli kobieta lubi delikatną i drobną biżuterię, najlepiej postawić na model w oprawie szatonowej. Brylant w tym fasonie pięknie załamuje światło, co wpływa na jego wyjątkowy blask. Jeśli natomiast chcemy postawić na coś bardziej nietypowego i odważnego, może to być fason z jednym kamieniem i nowoczesną szyną bądź z wieloma ciekawie ułożonymi kamieniami. Dla kobiety, która lubi większą i bardziej ozdobną biżuterią, można kupić pierścionek z kolorowymi kamieniami szlachetnymi w otoczeniu brylantów.

 • Oprawa szatonowa (pot.„w łapkach”)
  To najbardziej tradycyjna i ponadczasowa oprawa. To zakucie kamienia w 4,6 lub 8 łapek. Dobrze osadzony kamień w gnieździe nie powinien się ruszać, a łapki nie powinny haczyć ubrań. 
  Zaleta: takiej oprawy jest optyczne powiększenie kamienia. Światło pada na kamień z różnych stron i go rozświetla. Dzięki temu kamień świeci pełnym blaskiem.
  Wada: z reguły łapka wystaje ponad obręcz pierścionka i należy uważać, aby nim nie zahaczyć.
 • Oprawa kanałowa
  Metoda stosowana przy oprawie kilku kamieni, które ułożone są w rzędzie w wyciętym kanale (zarówno w pierścionkach jak i obrączkach). W oprawie kanałowej kamienie zaciskane są od góry.
  Zaleta: duża ilość światła dostaje się z 2 przeciwległych stron, dzięki czemu wydobywa blask kamieni. Kamienie nie wypadają i są gładkie w dotyku. W taka oprawę są oprawiane także kamienie szlachetne.
  Wada: W szczelinie może bardziej się gromadzić brud.
 • Oprawa na okrągło
  Ten sposób oprawy polega na zakuciu kamienia na całym obwodzie w kołnierzyk. Powstaje w ten sposób powierzchnia równa i gładka. 
  Zaleta:Bardzo stabilna oprawa kamienia.
  Wada: jeśli z przyczyn ukruszenia się kamienia lub wytarcia się oprawy kamień wypadnie to zazwyczaj ponowne oprawienie z reguły wiąże się z nawierceniem większego otworu i oprawą większego kamienia.
 • Oprawa micro pave 
  Oprawę stosuje się aby stworzyć jednorodną powierzchnię wysadzaną kamieniami. Wszystkie kamienie ( zazwyczaj w bardzo dużej ilości) oprawione są na jednakowym poziomie. Dzięki temu refleksy światła nakładają się na siebie i wyrób lśni efektownym blaskiem.
  Zaleta: idealne wydobycie blasku
  Wada: Źle oprawione kamienie pozostawiają szparki między kamieniami, co ułatwia wypadnięcie kamieni.
 • Oprawa w korny (pot. „kuleczki”)
  Jeśli oprawiamy kamień na powierzchni to można oprawić go w korny, czyli zaciskają go z góry kuleczki.
  Zaleta: Oprawa prezentuje się bardzo elegancko i nowocześnie.
  Wada: Jeśli korny jest na bardziej otwartej części materiału może ulegać powolnemu ścieraniu – trzeba sprawdzać w jakiej są kondycji.

 

***

Nadal zastanawiasz się jaki pierścionek będzie idealny ? Jesteśmy pewni, że to ten, który TY podarujesz swojej wybrance! Idź za głosem serca...

Najpiękniejsze pierścionki zaręczynowe znajdziecie tutaj...

Wróć do listy aktualności
Numer certyfikatu
PIN potwierdzający