Nowość! Wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom w naszej ofercie zagościła nowa próba złota w zakresie produkcji obrączek Łazur.

Jest to próba 5, czyli 9-karatowe złoto, inaczej zwane 375.

Pomoc w wyborze obrączek - bezpłatne srebrne miarki!

26 października 2018

Czy można uzyskać pomoc przy wyborze rozmiaru obrączki? Oczywiście! Nie trać czasu i zamów bezpłatne, srebrne miarki.

Wybór obrączki to naprawdę trudna decyzja. I nigdy nie powinna być podejmowana w pośpiechu. Bynajmniej nie tylko ze względu na wzór, ale przede wszystkim rozmiar i profil. Od kształtu obrączki zależy przecież komfort jej noszenia. Dlatego zawsze przed dokonaniem zakupu przymierz wybrany model, a jeśli nie masz takiej możliwości zamów miarkę jubilerską.

Biżuterię ślubną kupujemy jedną na całe życie. Ponieważ jest symbolem uczucia i związku, naprawdę rzadko się ją wymienia. Powodem zakupu nowych obrączek jest zwykle zaginięcie lub trwałe uszkodzenie poprzednich modeli. Dlatego tak ważne jest prawidłowe dopasowanie, od którego zależy komfort noszenia obrączki.

Jak można sprawdzić wymiary obrączki? Srebrne miarki!

Idealne dopasowanie obrączki sprowadza się do wyboru modelu o odpowiednim rozmiarze, ale też szerokości i profilu. Aby upewnić się co do wymiarów obrączki, najlepiej wcześniej ją przymierzyć. Jeśli jednak nie możemy założyć na palec konkretnego modelu, zawsze warto zapytać o miarkę jubilerską dostępną w  niemal w każdym zakładzie złotniczym i salonie sprzedaży. W ten sposób ocenimy dopasowanie obrączki i sprawdzimy, czy łatwo się zakłada i ściąga. Jednak mając wybrany model na palcu zaledwie przez kilka minut, wciąż nie do końca będziemy pewni, czy będzie komfortowy. Obrączkę przecież nosimy niemal przez cały dzień, często wykonując w niej wiele codziennych czynności. Ponadto palec potrafi zmieniać rozmiar kilka razy dziennie, w zależności od nawodnienia organizmu oraz temperatury – gdy jest chłodniej, palce wydają się szczuplejsze. Mimo że różnice nie są duże, niestety występują i często mogą powodować dyskomfort użytkowania. W związku z tym pewność odnośnie rozmiaru obrączki można zyskać wyłącznie po kilku dniach użytkowania w różnych warunkach.

Dlatego też naszym klientom udostępniamy całkowicie bezpłatnie srebrne miarki, które posiadają odpowiedni rozmiar, szerokość i profil, jednak pozbawione są zdobień – grawerunków i kamieni. Aż przez dwa tygodnie (do odesłania) możesz nosić miarkę, aby upewnić się, czy wybrana obrączka będzie dla Was odpowiednia, a przede wszystkim wygodna. Dzięki temu ten trudny wybór, okaże się dużo łatwiejszy.

Od czego zależy komfort noszenia obrączki?

Wybierając rozmiar obrączki, powinnyśmy zwracać uwagę, aby nie była za ciasna ani zbyt luźna. W pierwszym przypadku będzie uciskać, w drugim zaś możemy ją zgubić. Obrączkę powinniśmy swobodnie wsuwać i zsuwać z palca, a podczas jej noszenia nie możemy odczuwać żadnego dyskomfortu. Na wygodę użytkowania obrączki wpływa nie tylko rozmiar, ale też profil, który może być płaski (w tym fazowany), zaokrąglony lub wklęsły. Dostępne są również modele tzw. Comfort Fit o zaokrąglonej wewnętrznej powierzchni. Dzięki powstałemu w ten sposób soczewkowemu profilowi obrączka przylega do palca mniejszą powierzchnią, co jej ułatwia ściąganie i zakładanie, ale też znacząco zwiększa wygodę noszenia.

W zasadzie wybór szerokości obrączki to kwestia indywidualna. Mimo że szeroka obrączka efektownie prezentuje się na palcu, bardziej komfortowa jest wąska. Pierwsze zaleca się osobom o masywniejszych dłoniach, podczas gdy drugie lepiej prezentują się na dłoniach o drobnej budowie. Jeśli jednak preferujesz obrączki szersze (nawet do 10 mm), wybieraj modele z „Comfort Fit”, w których będziesz czuł się bardziej komfortowo.

Jeśli poszukujecie wyjątkowych obrączek spójrzcie na nasze modele...

Jak wybrać dobry rozmiar pierścionka zaręczynowego ?

Dostępne są miarki plastikowe, które polecamy w przypadku sprawdzania rozmiarów pierścionków zaręczynowych. Z racji, że pierścionki są zazwyczaj dużo węższe niż obrączka i całkiem inaczej leżą na palcu - należy mierzyć je miarkami innymi niż do obrączek.

Najpiękniejsze pierścionki zaręczynowe znajdziecie tutaj...

 

Jeśli są Państwo zainteresowani zamówieniem miarki - prosimy o kontakt mailowy do naszej konsultantki: a.drewnicka@obraczki.pl 

Wróć do listy aktualności