Drodzy Klienci! Ze względu na liczne zapytania związane z panującą sytuacją wprowadziliśmy dla wszystkich Państwa CENY TARGOWE,

 w związku z tym od dnia 23.03 na naszej stronie nie obowiązują kody rabatowe otrzymane podczas targów ślubnych. 

Zaręczynowe Savoir-vivre

16 stycznia 2020
Wiele osób rezygnuje z oficjalnych oświadczyn i zaręczyn, gdyż uważa, że jest to zbyt poważna forma. Z drugiej strony mają one swój głęboki sens na wielu płaszczyznach. Zaręczyny są poważnym układem, którego zerwanie pociąga ważne konsekwencje zarówno psychiczne, jak i obyczajowe.

Pojawiają się trzy różne propozycje organizacji tych uroczystości.

Pierwsza to taka, gdzie organizuje się oświadczyny i zaręczyny tylko w obecności rodziców Pani Młodej. Następnie odbywa się spotkanie obojga stron w celu omówienia przebiegu ślubu i wesela,      o którym oboje narzeczonych informują rodziców Pana Młodego lub rodzice Młodej.

Podczas oświadczyn kandydat wstaje i oficjalnie prosi o rękę córki, a po wyrażeniu przez nich aprobaty następują zaręczyny, podczas których zakładany jest pierścionek zaręczynowy. Niestety, taki przebieg wyklucza z zaręczyn jego rodzinę, co może wprowadzić w zakłopotanie.

Jeśli więc chcecie wyróżnić również rodziców Pana Młodego, to dobrze będzie, jeśli po oświadczynach u przyszłej żony wyznaczony zostanie termin zaręczyn, na których będą najbliżsi z obu rodzin.

Trzecim i najbardziej właściwszym sposobem zaręczyn jest uzgodnienie spotkania obu rodzin w domu narzeczonej. Skromne przyjęcie może odbyć się w gronie najbliższej rodziny, bądź może to być wspaniała uroczystość przypominająca formą przyjęcie. Podczas przywitania narzeczony wręcza matce narzeczonej bukiet, a jej ojcu prezentuje drobny upominek. Kilkunastominutowy small talk pozwoli uspokoić się, wyciszyć i przygotować do posiłku. Po nim narzeczony sygnalizuje, że pragnie rozpocząć oficjalny moment uroczystości, kiedy narzeczony oświadcza się, a one zostają przyjęte.

Według starej tradycji oprócz pierścionka zaręczynowego od przyszłego Pana Młodego, rodzice narzeczonego obdarowują narzeczoną biżuterią. Od tego momentu narzeczeni mogą mówić do rodziców „mamo” i „tato”. Młody przedstawiają w zarysie swoje plany i jest to po krótce omawiane przez rodzinę. Następnie przyszła Para Młoda opuszcza dom, a rodzice dokonują pierwszej oficjalnej rozmowy na temat małżeństwa dzieci.

Wróć do listy aktualności