Projektowanie obrączek z Kreatorem 3D Łazur

06 czerwca 2017

Tradycja ślubnej biżuterii

Początkowo obrączki wykonywane ze srebra lub złota posiadały prosty kształt i pozbawione były elementów ozdobnych. Sednem symboliki była bowiem kolista forma oddająca nieskończoność i trwałość uczucia, a zarazem zawartego związku małżeńskiego. Z czasem zaczęto poszukiwać nieco bardziej wyrafinowanych projektów zdobionych kamieniami szlachetnymi, głównie brylantami, a później tworzonych z różnych kolorów złota – nie tylko żółtego, ale też czerwonego i przede wszystkim białego palladowego. Dziś pożądane są modele jak najbardziej oryginalne, wręcz unikatowe i niepowtarzalne, które w odpowiedni, a w zasadzie ten jedyny sposób oddadzą miłość między dwojgiem konkretnych ludzi. I właśnie dlatego tak popularne stają się autorskie projekty.

Własny projekt obrączki

Narzeczeni, przyszli małżonkowie, pragną biżuterii ślubnej, która w pełni odda ich uczucia. Dlatego własny projekt obrączki zyskuje coraz więcej zwolenników. A możliwość stworzenia modelu według własnego pomysłu daje konfigurator obrączek dostępny na stronie. Pozwala on na wybór kolorów złota, ilości brylantów, rodzaju zdobień, jak również umieszczenie bardziej osobistych grawerunków typu: imię, data, sentencja, linia życia, odcisk palca.

Konfigurator 3D to funkcjonalny program do projektowania, w którym z łatwością można stworzyć obrączki idealnie dopasowane do indywidualnych upodobań. Pozwala na wprowadzanie modyfikacji, za sprawą których model zyska zupełnie nowy wygląd. Jak zaprojektować własną obrączkę?

  1. Wybierz wzór obrączki – opcja zawiera modele o rozmaitym designie, zbliżone do klasycznych form, jak również bardziej oryginalnych, a nawet awangardowych, spośród których można wybrać własny wzór obrączki. Obrączki można konfigurować razem (wersja damska i męska) lub pojedynczo.
  2. Wybierz kształt oprawy – w przypadku wyboru modelu z brylantem opcja pozwala dobrać sposób osadzenia i rozmieszczenia kamieni szlachetnych, jak również ich ilość.
  3. Dobierz materiał – opcja umożliwiająca dobór koloru złota do wybranego modelu z uwzględnieniem każdej z jego części składowych.
  4. Dobierz wykończenie – opcja pozwala na dobranie rodzaju powierzchni (od idealnie lśniącej, po mocno matową) całej obrączki, jak również poszczególnych jej części.
  5. Grawer – poprzez wpisanie w puste pole dowolnej frazy, imienia lub daty, a później wskazanie sposobu wykonania, obrączka zyska dodatkowy wzór o osobistej wymowie.

Wykonując w Konfiguratorze 3D własny projekt obrączki, zawsze należy pamiętać o ustawieniu w dostępnych opcjach odpowiedniego rozmiaru, szerokości i wysokości modelu. Automatycznie zaznaczona jest opcja Comfort Fit, dzięki której obrączki zyskają specjalne wyprofilowanie zapewniające wygodę noszenia.

Subtelna symbolika obrączki

Obrączka to wyjątkowy symbol związku między dwojgiem ludzi, których połączyło najpiękniejsze uczucie, jakim jest miłość. Z tego też względu jest ona bardzo osobistym rodzajem biżuterii, bo przecież odzwierciedlającym głęboką, emocjonalną więź. Noszona od dnia ślubu, przez kolejne lata wspólnego życia ma przypominać o tym tak wyjątkowym dniu, jak również złożonej wówczas przysiędze wierności. Zaprojektuj własną obrączkę z Konfiguratorem 3D Firmy Łazur.

 

Wróć do listy aktualności
Numer certyfikatu
PIN potwierdzający