Drodzy Klienci! Ze względu na liczne zapytania związane z panującą sytuacją wprowadziliśmy dla wszystkich Państwa CENY TARGOWE,

 w związku z tym od dnia 23.03 na naszej stronie nie obowiązują kody rabatowe otrzymane podczas targów ślubnych. 

Zmiana rozmiaru obrączki

27 lutego 2017

Podczas zakupu obrączek ważny jest nie tylko wybór materiału czy wzoru, ale i określenie ich rozmiaru. W przypadku niektórych osób może to stanowić nie lada problem. Co więcej, ponieważ ciało ludzkie na przestrzeni czasu, a nawet czynników atmosferycznych, podlega pewnym zmianom, obrączki dobrane idealnie w dniu ślubu, mogą już po kilku miesiącach zacząć zsuwać się z palca lub – dla odmiany – być zwyczajnie za ciasne. Na szczęście, dla wielu rodzajów obrączek możliwa jest korekta rozmiaru.

Obrączki klasyczne i dwukolorowe

Zdecydowanie najłatwiej jest przeprowadzić korektę rozmiaru klasycznych, złotych obrączek o półokrągłym profilu zewnętrznym i płaskim profilu wewnętrznym. Obrączki takie, bez względu na kolor złota, dają największe możliwości zmiany wielkości.

 

 

W przypadku obrączek dwukolorowych, czyli takich, które wykonane są ze słota w dwóch kolorach możliwości są nieco mniejsze. Wszystko zależy od wysokości obrączki. Wprawdzie nowoczesne technologie wykonywania obrączek oraz zastosowanie specjalnych urządzeń sprawiają, że i w tym przypadku zmiana rozmiaru jest jak najbardziej możliwa, jednak wiąże się z nią już pewne ryzyko. Bezpieczna korekta obrączek dwu- lub wielokolorowych to korekto o około 1-2 rozmiary. Ważne jest tutaj, aby obrączki miały odpowiednią wysokość (grubość) sięgającą od około 1,2 mm wzwyż.

Obrączki wzorzyste i wielokamieniowe

Takie obrączki są trudne do przeprowadzenia zmian. Obrączki z dużą ilością zdobień mogą wymagać odtworzenia pierwotnego kształtu profilu i grawerunku. Korekta rozmiaru obrączek o tak szczególnej strukturze jest bardzo trudna również ze względu na technikę, którą zostały wykonane. W przypadku, gdy korekta okazuje się niemożliwe, zwykle wykonuje się nową obrączkę, starą zaś właściciel pozostawia w rozliczeniu, ponosząc przy tym niewielkie koszty dodatkowe.

Korekta obrączek ozdobionych różnego rodzaju kamieniami natomiast jest niemożliwa. Korekta sprawia, że gniazda kamieni zawsze ulegają deformacji. W takim przypadku wykonujemy nową bazę w odpowiednim rozmiarze oraz wykorzystujemy kamienie z poprzedniej obrączki. 

Chcecie dowiedzieć się więcej o kamieniach w obrączkach? Spójrzcie tu - Obrączka, a oprawa kamieni

 

***

Korekta rozmiaru w firmie Łazur zawsze wykonywana jest bezpłatnie. W przypadku modeli posiadających oprawione kamienie pierwszą zmianę dokonujemy gratis przy użyciu materiału oraz kamieni z korygowanej obrączki. Natomiast koszt kolejnych zmian wynosi tylko 100 – 150 zł, więcej gdy model jest bardziej skomplikowanej budowy.

 

Pamiętać należy, że wykonując korektę z pominięciem naszej firmy traci się dożywotnią gwarancję. Niewiele zakładów potrafi poradzić sobie z korektą obrączek bezszwowych z soczewką Comfort Fit, do czego wymagane są specjalistyczne urządzenia oraz know-how.

Wróć do listy aktualności