Zdobądź rabat 20% na Twoje wymarzone obrączki podczas Targów Ślubnych lub zapytaj naszego Partnera handlowego o lepsza ofertę!

Zmiana rozmiaru obrączki

27 lutego 2017

Podczas zakupu obrączek ważny jest nie tylko wybór materiału czy wzoru, ale i określenie ich rozmiaru. W przypadku niektórych osób może to stanowić nie lada problem. Co więcej, ponieważ ciało ludzkie na przestrzeni czasu, a nawet czynników atmosferycznych, podlega pewnym zmianom, obrączki dobrane idealnie w dniu ślubu, mogą już po kilku miesiącach zacząć zsuwać się z palca lub – dla odmiany – być zwyczajnie za ciasne. Na szczęście, dla wielu rodzajów obrączek możliwa jest korekta rozmiaru.

Obrączki klasyczne i dwukolorowe

Zdecydowanie najłatwiej jest przeprowadzić korektę rozmiaru klasycznych, złotych obrączek o półokrągłym profilu zewnętrznym i płaskim profilu wewnętrznym. Obrączki takie, bez względu na kolor złota, dają największe możliwości zmiany wielkości.

 

 

W przypadku obrączek dwukolorowych, czyli takich, które wykonane są ze słota w dwóch kolorach możliwości są nieco mniejsze. Wszystko zależy od wysokości obrączki. Wprawdzie nowoczesne technologie wykonywania obrączek oraz zastosowanie specjalnych urządzeń sprawiają, że i w tym przypadku zmiana rozmiaru jest jak najbardziej możliwa, jednak wiąże się z nią już pewne ryzyko. Bezpieczna korekta obrączek dwu- lub wielokolorowych to korekto o około 1-2 rozmiary. Ważne jest tutaj, aby obrączki miały odpowiednią wysokość (grubość) sięgającą od około 1,2 mm wzwyż.

Obrączki wzorzyste i wielokamieniowe

Takie obrączki są trudne do przeprowadzenia zmian. Obrączki z dużą ilością zdobień mogą wymagać odtworzenia pierwotnego kształtu profilu i grawerunku. Korekta rozmiaru obrączek o tak szczególnej strukturze jest bardzo trudna również ze względu na technikę, którą zostały wykonane. W przypadku, gdy korekta okazuje się niemożliwe, zwykle wykonuje się nową obrączkę, starą zaś właściciel pozostawia w rozliczeniu, ponosząc przy tym niewielkie koszty dodatkowe.

Korekta obrączek ozdobionych różnego rodzaju kamieniami natomiast jest niemożliwa. Korekta sprawia, że gniazda kamieni zawsze ulegają deformacji. W takim przypadku wykonujemy nową bazę w odpowiednim rozmiarze oraz wykorzystujemy kamienie z poprzedniej obrączki. 

Chcecie dowiedzieć się więcej o kamieniach w obrączkach? Spójrzcie tu - Obrączka, a oprawa kamieni

 

***

Korekta rozmiaru w firmie Łazur zawsze wykonywana jest bezpłatnie. W przypadku modeli posiadających oprawione kamienie pierwszą zmianę dokonujemy gratis przy użyciu materiału oraz kamieni z korygowanej obrączki. Natomiast koszt kolejnych zmian wynosi tylko 100 – 150 zł, więcej gdy model jest bardziej skomplikowanej budowy.

 

Pamiętać należy, że wykonując korektę z pominięciem naszej firmy traci się dożywotnią gwarancję. Niewiele zakładów potrafi poradzić sobie z korektą obrączek bezszwowych z soczewką Comfort Fit, do czego wymagane są specjalistyczne urządzenia oraz know-how.

Wróć do listy aktualności