Nowość! Wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom w naszej ofercie zagościła nowa próba złota w zakresie produkcji obrączek Łazur.

Jest to próba 5, czyli 9-karatowe złoto, inaczej zwane 375.

Fakty i Mity o obrączkach podczas ich zakupu

18 czerwca 2020

Wybór obrączki, to jeden z najważniejszych podczas przygotowywania ślubu i wesela - bo na całe życie. Warto znać informacje na ich temat.

Często wybierając obrączki znacie szczątkowe informację na ich temat. To bardzo źle! Przedstawiamy Wam trzy fakty i mity na temat obrączek, które powinny pozwolić Wam na szybszą, ale i dokładniejszą decyzję w sprawie zakupu obrączek. Miłego czytania!

1. Powinniście znać orientacyjną wagę Waszych obrączek.

Oczywiście! To właśnie na podstawie wagi obrączek powinna opierać się ich profesjonalna wycena.

2. Wysokość ( grubość ) obrączek to jeden z najważniejszych parametrów.

Zdecydowanie tak! Wysokość ma bardzo ważny wpływ na późniejsze użytkowanie Waszych obrączek. Jeśli zdecydujecie się na obrączki bardzo cienkie - typu "light", ograniczycie sobie możliwość bezpiecznej korekty rozmiaru, odświeżenia oraz oprawy kamieni. Obrączki bardzo cienkie mogą również się odkształcać.

3. Obrączki z kamieniami nie da się zmniejszyć ani powiększyć.

Prawda! Podczas zmniejszania ( ściskania ) lub powiększania ( rozciąganie ), gniazda kamieni ulegają odkształceniom. Żaden profesjonalista nie podejmie się wykonania takiej korekty rozmiaru ze względu na zbyt duże ryzyko wypadnięcia i zagubienia osadzonych kamieni. Najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie obrączki od nowa.

4. Za soczewkę wewnętrzną Comfort Fit muszę zawsze dopłacić.

Żaden liczący się producent obrączek nie pobiera za to dodatkowej opłaty. Dlaczego więc Ty masz płacić za coś, co jest absolutnym standardem? Pamiętaj o tym.

5. Obrączki z Comfort Fit są cięższe, przez co więcej kosztują.

Zdecydowanie nie! Jeżeli powiedzmy dla obrączki płaskiej w środku w wysokości 1,50 chcemy zastosować soczewkę, to musimy odjąć część materiały po obu stronach, a nie go dodać. Przez co obrączki z Comfort Fit są lżejsze i tańsze!

6. Dopasowanie rozmiaru obrączki jest szybkie, łatwe i przyjemne.

Niestety...Prawidłowe dopasowanie rozmiaru obrączki jest bardzo istotnym elementem procesu zamówienia i wymaga czasu. Palce mają to do siebie, że w wyniku pory dnia, warunków pogodowych lub czynników zdrowotnych potrafią czasowo zmienić swój rozmiar. Dlatego warto wypożyczyć bezpłatne srebrne miarki - odpowiedniki Waszych wymarzonych obrączek i przetestować je przez kilka tygodni przed zamówieniem.

 

Pamiętajcie, że z każdym pytaniem możecie się do nas zwrócić. Jesteśmy po to, aby Wasze obrączki były Bliskie Waszemu Sercu.

 

Wróć do listy aktualności