Czas się zaręczyć !

19 października 2017

Wybór pierścionka zaręczynowego to dla mężczyzny prawdziwe wyzwanie. I wbrew pozorom trudnością nie jest w tym przypadku dopasowanie rozmiaru biżuterii ślubnej, lecz dobór odpowiedniego fasonu, spełniającego oczekiwania przyszłej małżonki. Jak zatem podołać temu zadaniu i wybrać pierścionek zaręczynowy, który zachwyci narzeczoną?

Pierścionek zaręczynowy to szczególny rodzaj biżuterii – ślubnej, wybieranej tylko raz i z zasady nigdy nie wymienianej na nową. Powinien więc pasować do kobiecej dłoni, stylu obrączki, ale też noszonej na co dzień innej biżuterii. Przede wszystkim jednak musi trafić w gust narzeczonej, której to preferencjami należy się więc kierować przy wyborze. Aby je poznać, wystarczy przyjrzeć się posiadanej przez partnerkę biżuterii. Z jakiego kruszcu jest wykonana, srebra czy złota? W jakim jest stylu, klasycznym czy nowoczesnym, a może jest oryginalna, wręcz awangardowa? Czy wyróżnia się minimalizmem, czy może bogactwem zdobień? Jak więc widać, pod uwagę trzeba brać wiele aspektów, jak styl, fason, kolor, kamień.

Pierścionek zaręczynowy w pięknym stylu

Obecnie największą popularnością cieszy się pierścionek zaręczynowy o prostej i delikatnej budowie – wąski, o subtelnej ornamentyce i z kamieniem wielkości 2,5 – 4,00 mm. Prezentuje się na palcu niezwykle elegancko, jest również ponadczasowy i praktyczny. Pierścionek zaręczynowy o masywnej budowie i bogato zdobiony efektownie wyróżnia się na dłoni. Jest to propozycja dla pań odważnych, gustujących w biżuterii o oryginalnych fasonach i bogatej stylistyce.

Większość pierścionków może niszczyć obrączkę, jeśli są noszone razem z nią. Bezpieczne są tylko modele płaskie, bez wystającej korony z kamieniem ozdobnym, pozbawione zdobień bocznych, o profilu przypominającym obrączkę. Taki pierścionek zaręczynowy noszony razem z obrączką może stanowić piękny komplet biżuterii ślubnej.

W kolorze złota żółtego lub palladowej bieli

Zgodnie z tradycją pierścionek zaręczynowy powinien być wykonany ze szlachetnego kruszcu – złota. W końcu jest biżuterią ślubną, która musi być piękna i trwała, po prostu wyjątkowa. Jednak nie ma zasady określającej kolor złota, w związku z tym swobodnie można wybierać między klasycznym odcieniem żółtym, nowoczesnym białym, a nawet awangardowym czerwonym. Jeśli narzeczona posiada bardzo zróżnicowaną kolekcję biżuterii okazjonalnej, warto rozważyć wybór pierścionka zaręczynowego dwukolorowego, będącego ciekawym, a zarazem uniwersalnym rozwiązaniem.

Zobacz, czym różnią się poszczególne kolory złota - "Jaki kolor złota wybrać"

 

Z brylantem, a może jednak z szafirem

Większość pierścionków zaręczynowych posiada kamień szlachetny. Jest on umieszczany jest w tzw. łapkach, dzięki czemu pięknie odbija światło, lub w specjalnej otoczce wykonanej z kruszcu (rondysta). Klasyczne modele wyróżniają się minimalistyczną budową z centralnie wkomponowanym diamentem o szlifie brylantowym, który niejako stanowi zwieńczenie prostego fasonu. Diament wybierany jest ze względu na piękny wygląd, ale też symboliczne znaczenie. Jako najtwardszy spośród wszystkich kamieni szlachetnych oddaje siłę i trwałość uczucia, jakim darzy mężczyzna ukochaną kobietę. Bardziej oryginalne modele pierścionków zaręczynowych mogą być zdobione wieloma kamieni, ułożonymi w rzędzie lub dwóch, a nawet tworzącymi fantazyjne kompozycje. Niezwykle efektowne są pierścionki zaręczynowe, których centralnym punktem jest kolorowy kamień, jak popularny szafir, otoczony kilkoma brylantami.

 

Przygotowaliśmy dla Was krótki przewodnik po fasonach pierścionków - "oprawa kamieni w pierścionkach zaręczynowych"

 

***

Panowie często zastanawiają się nad tym jak się oświadczyć, kiedy i jaki pierścionek wybrać - to bardzo istotne dla kobiety. Jednak najważniejsze, aby decyzja ta była przemyślana i wypływała prosto z serca.

 

Wróć do listy aktualności
Numer certyfikatu
PIN potwierdzający